Úzká ulice vadí lidem ve Stříbrnických Nivách

Úzká ulice vadí lidem ve Stříbrnických Nivách
14.2.2018
Jen pět metrů široká komunikace neumožňuje parkování, neprojedou tady popeláři a nevyhnou se větší auta. Lidé z ulice Stříbrnické Nivy se proto obrátili na primátorku.

 

Věra Nechybová a vedoucí odboru dopravy a majetku Dalibor Dařílek přijeli do ulice na místní šetření. „Přijeli jsme zjistit, jak se věci mají a jaké jsou vaše názory,“ řekla na úvod primátorka.

Schůzky se zúčastnilo na patnáct občanů, kteří vysvětlovali, že ulice je příliš úzká, je v ní umístěna mateřská školka a poměrně často tu vznikají komplikované situace. „Rodiče přivážejí nebo odvážejí děti do školky, když parkují, nedá se kolem skoro projet, problémy máme i my, kteří tu bydlíme stále a chtěli bychom někdy nechat auto na ulici,“ vysvětlovala jedna z obyvatelek. Jako řešení lidé navrhovali úpravu dopravního značení a případně zavedení šikmého parkování s využitím chodníku nebo i části zeleného pásu.

„Projednáme a připravíme možná řešení, je třeba si především ujasnit, co je možné v této ulici udělat, budeme vás informovat,“ slíbil Dalibor Dařílek.

Mezi občany do různých lokalit vyjíždí primátorka často. Řešila tak například problémy obyvatel Kolonky v Předlicích ve Všebořicích, na Střekově nebo v Habrovicích.