Vedení města požaduje večerní spoj do Prahy

Vedení města požaduje večerní spoj do Prahy
27.2.2018
S požadavkem na obnovení večerního vlaku do Prahy se na ministra dopravy Dana Ťoka obrátila primátorka města Ústí nad Labem Věra Nechybová, dopis spolu s ní podepsal rektor Univerzity J. E. Purkyně Martin Balej.

 

Obyvatelé i návštěvníci města se dostali do problémů s večerním spojením do Prahy, poté co německé dráhy přesměrovaly vlak z Berlína přes Ústí nad Labem do Vídně a vedou ho nyní po německém území. Odpadlo tak poslední večerní spojení do Prahy po 22. hodině. Nyní je posledním vlakem do Prahy spoj, který odjíždí ve 21.16 hod. Následující vlak jede až druhý den ve 4.43 hod. ráno.

Se stížností se ozval ředitel Činoherního studia Jiří Trnka, který poukazuje na to, že jejich večerní představení se tak stala nedostupná pro řadu pražských diváků včetně kritiků. Problémy se spojením mají i dojíždějící herci. Podobná situace je také v Severočeském divadle. Stejně jsou na tom i studenti a pracovníci univerzity. Zhruba dvacet procent studentů UJEP, tedy asi dva tisíce lidí, bydlí na trase Ústí nad Labem - Praha a omezení dopravní obslužnosti města je limituje nejen při studiu ale i při využití kulturních a sportovních akcí. Problémy mají návštěvníci dalších akcí, fanoušci fotbalových, hokejových a ostatních utkání i běžní občané, kteří jezdili pozdě večer do Prahy.

V novém jízdním řádu náhrada tohoto spoje nebyla nijak řešena. Rozhodnutí německého dopravce se možná negativně neprojevuje pro německé cestující. Výpadek spoje však významnou měrou omezuje spojení Ústí nad Labem s Prahou.

„S ohledem na to, že Ministerstvo dopravy je objednatelem této dopravy, Vás žádáme o řešení situace s cílem zajistit kvalitní spojení krajského a hlavního města,“ napsali primátorka Nechybová a rektor Balej ministrovi Ťokovi. S žádostí o podporu se obrátili také na hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a generálního ředitele Českých drah Pavla Krtka.