Vítáme děti v novém školním roce

Vítáme děti v novém školním roce
31.8.2020
Zahájení školního roku se kvůli omezení rizika nákazy letos ve třídách nezúčastní představitelé města. Primátor Petr Nedvědický proto děti a rodiče oslovil prostřednictvím městského webu.

 

Milé děti, vážení rodiče,

dovolte, abych Vás pozdravil při zahájení školního roku 2020/2021. Vzdělání je důležitá věc, a zvláště v našem regionu je to nezbytná cesta k lepšímu uplatnění nejen při hledání práce, ale i v celém životě. Přeji proto Vám všem, abyste si ze školy odnesli nové vědomosti a potřebné informace k tomu, jak je využívat.

Pro prvňáčky má první školní den slavnostní nádech. Užijte si to, najdete ve škole nové kamarády, zážitky, naučíte se číst, psát, počítat a získáte spoustu znalostí, které se vždy hodí. Rodičům mohu potvrdit, že i letos jsme schválili příspěvek dva tisíce korun na pomůcky pro prvňáčky, a tak by nástup do školy neměl být tak finančně náročný. Myslíme i na ostatní žáky, kvalitní vzdělání je pro město prioritou. Investovali jsme do oprav škol a školek, do jejich vybavení a další projekty připravujeme.

Chci poděkovat pedagogům a ostatním zaměstnancům škol za jejich práci, která zejména v minulém období poznamenaném opatřeními proti šíření koronaviru nebyla jednoduchá. Zatím si nemůžeme být jistí, že se něco takového už nebude opakovat. Nyní jsme ale podstatně lépe připraveni a podstatně více vybaveni ochrannými prostředky a dezinfekcí.

Chci Vám všem slíbit, že se dál budeme snažit vytvářet lepší podmínky pro to, aby školy a školky v Ústí nad Labem fungovaly co nejlépe.

 

Petr Nedvědický
primátor Ústí nad Labem