Vyjádření vedení města k dotaci ReUse-CEntru
V původním facebookovém příspěvku je uvedeno, že došlo ze strany radnice k zablokování dotačních prostředků Ministerstva vnitra České republiky na podporu osob z Ukrajiny, které využilo ReUse-CEntrum Ústí nad Labem, vedené, dle vyjádření pana senátora, zastupitelkou PRO! Ústí paní Karolínou Žákovskou a paní Laďkou Filipovou, botaničkou Oblastního muzea v Ústí nad Labem. Vedení města využití těchto dotačních prostředků pravidelně podpořilo, a to včetně předešlé podpory ReUse-CEntru Ústí nad Labem. V předchozích dvou letech došlo k výraznému nárůstu počtu žádostí v tomto programu ve všech krajích ČR a zachování stejné výše podpory. Výsledkem je omezení prostředků na financování aktivit integrace osob z Ukrajiny. Novou žádost na rok 2025 ReUse-CEntrum Ústí nad Labem již nepodalo.
„Šíření nepravdivých informací nepřispívá k pomoci jakémukoliv projektu,“ doplnil náměstek pro sociální služby Tomáš Vlach.
Původní facebookový příspěvek: