Začala škola, prvňáčci dostali dárek

Začala škola, prvňáčci dostali dárek
2.9.2019
Nový školní rok začal v pondělí ve všech základních školách v Ústí nad Labem. Ve škole na Školním náměstí v Předlicích přišel prvňáčky přivítat primátor Petr Nedvědický.

 

Ve škole letos otevřeli dvě plně obsazené první třídy a zájem rodičů a příbuzných o první školní den byl obrovský. Primátor proto využil příležitosti a požádal rodiče, aby věnovali docházce dětí do školy pozornost a dohlédli na jejich řádnou přípravu. „Protože ve škole se naučíte spoustu zajímavých a potřebných věcí, které se vám můžou v životě hodit,“ vysvětlil dětem Petr Nedvědický.

Náměstkyně primátora Věra Nechybová zahájila školní rok v základní škole v Brné.

Radní Eva Fialová a náměstek primátora Tomáš Vlach pozdravili první školní den děti v ZŠ Neštěmická.

I letos připravilo vedení města pro žáky prvních tříd cenný dárek. Školy dostaly pro každého prvňáčka dva tisíce korun na nákup učebních pomůcek.

Od 2. září začali na přechodech u škol a školek dohlížet na bezpečnost dětí strážníci městské policie.

Na Kostelním náměstí se stovky dětí zúčastnily akce Vesele do školy, kde se představily zájmové kroužky, sportovní a další aktivity pro děti a mládež.

Na nový školní rok je také připraveno dopravní hřiště městské policie v Krásném městě. Za zhruba tři čtvrtě milionu korun na něm byla vyměněna plocha dráhy, opraveny přístupové cesty a udělány další práce. Ročně se tu dopravní výuky zúčastní na 6 000 dětí.