Atrium bylo otevřeno v předstihu

Atrium bylo otevřeno v předstihu
1.9.2010
V centru Ústí nad Labem vznikla další odpočinková zóna. Pásku zrekonstruovaného atria MmÚ dnes slavnostně přestřihli primátor města Jan Kubata a jeho náměstek Jan Řeřicha.

   Obnovy se dočkala zeleň, přibyly lavičky a stejně jako jiné plochy ve městě zdobí i tento prostor fontána. Nad ní bylo vybudované pódium pro pořádání kulturních a společenských akcí i zvonice. „Případné kritiky chci poprosit o trpělivost, protože zeleň v atriu je mladá a musí vyrůst“, řekl s úsměvem primátor.

  Opravou rovněž prošla vstupní schodiště do podzemních garáží. K nim, i k dalším vstupům, například do úřadu městského obvodu, kde je i jídelna, směřují „vodící linky“ pro nevidomé. Parkovací místa, která kdysi byla v rohu atria, už město neobnovilo. „Osadili jsme dopravní značení tak, aby vjezd do atria nebyl možný. V krajových částech podchodů jsme umístili sklopné trny, které v případě nutnosti, například při vjezdu sanitky či vozidla záchranného integrovaného systému, bude možné sklopit. Parkování pro invalidní občany bude zajištěno před budovou magistrátu“, upřesňuje Řeřicha.

  Při rekonstrukci atria město pamatovalo i na prostor určený pro každoroční umístění vánočního stromu. V blízkosti podia, v předním záhonu, je připravena konstrukce pro jeho osazení. Zajištěné je i osvětlení pro vánoční výzdobu a na stožárech jsou také zásuvky.

  V atriu dnes celý den probíhá bohatý kulturní program, který zajišťuje společnost Dream Production.