Běh pro život přispěl opuštěným dětem

Běh pro život přispěl opuštěným dětem
5.6.2012
Opuštěným dětem přispěl Běh pro život, který se konal v centru Ústí nad Labem. Běh odstartoval městský radní Josef Macík.

Na trať se vydalo celkem 474 běžců. Výtěžek akce, nad kterou převzaly záštitu náměstkyně primátora Zuzana Kailová a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, se blíží 70 000 korunám. Peníze podpoří pěstounskou péči.

„Běh pro život je příležitostí ke změření sil a setkání se sportovními přáteli, ale především je to možnost jak pomoci dětem, které žijí bez rodiny. Děkuji organizátorům, že tuto prospěšnou akci uspořádali také v Ústí nad Labem. Účast stovek lidí a vybraná částka svědčí o tom, že to byl dobrý nápad,“ uvedl radní Josef Macík.

Ústí nad Labem bylo letos pátým hostitelským městem Běhu pro život. Seriál odstartoval v Pardubicích, další běhy se ještě uskuteční v Ostravě a v Praze.

Organizátorem Běhu pro život je Nadační fond Tesco, který veškeré vybrané peníze věnuje na proškolení pěstounů a na finanční podporu pěstounské péče pro 50 dětí. Partnerem projektu je Asociace náhradních rodin České republiky, které bude celý výtěžek projektu po jeho ukončení předán.