Cyklotrasy kolem jezera Milada jsou funkční

Cyklotrasy kolem jezera Milada jsou funkční
6.9.2012
Cyklotrasy v areálu jezera Milada jsou již plně funkční, a to včetně jejich značení na území ve správě Palivového kombinátu Ústí.

Cyklotrasy označené jako 3009 a 3009 B jsou sjízdné a přístupné cyklistům. Pevné překážky v podobě závor, kamenných či zemních valů nejsou vybudovány pro omezení vstupu cyklistům na území PKÚ, s. p., ale z důvodu zamezení vjezdu majitelům terénních motorek a čtyřkolek, kteří svým nedisciplinovaným chováním a jízdou mimo vyznačené cesty způsobují každoročně nemalé škody na rozpracovaných rekultivacích a majetku.

Cyklisté, kteří budou chtít uvedené cyklotrasy využívat, by měli zmíněné pevné překážky pouze respektovat nikoliv odstraňovat nebo poškozovat.

Cyklotrasa si klade za úkol seznámit návštěvníky s oblastí, která se z hnědouhelného dolu stává územím pro oddech a rekreaci. Ze sedla kola zde mohou návštěvníci sledovat procesy, které navrací krajině vegetaci a činí z ní prostředí pro lidi. Aktivní cyklisté, ale i pěší turisté si zde určitě najdou spoustu malebných a zajímavých míst.

Aktuální informace o stavu jezera a akcích se dozvíte vždy na www.jezeromilada.czwww.pku.cz.