Dětský autobus díky primátorovi vyjel

Dětský autobus díky primátorovi vyjel
16.9.2014
V úterý 16. září od 13 hodin proběhlo na Mírovém náměstí slavnostní představení dětského autobusu.

Primátorovi se podařilo prosadit návrh na zakoupení dětského autobusu. Představenstvo Dopravního podniku města Ústí nad Labem návrh schválilo. „Jsem rád, že se mi podařilo zajistit zakoupení autobusu a že bude využíván k příjemné, komfortní a bezpečné přepravě naší nejmladší generace při cestách z mateřských a základních škol.,“ uvedl primátor Mandík. Autobus byl pořízen z prostředků vytvořených úspěšným hospodařením města v loňském roce. Bude školami využíván k přepravě na plavecké výcviky a výlety.

Stylový dětský autobus měl premiérovou ranní jízdu 16. září při přepravě dětí z Mateřské školy V Zeleni do Mateřské školy Pastelka.

Na 13. hodinu již byl dětský bus přistaven na Mírové náměstí, kde proběhlo slavnostní představení autobusu a zároveň jeho prohlídka pro veřejnost.

Jedná se o malý autobus, který je 8.490 mm dlouhý, 2.350 mm široký a 3.095 mm vysoký. Je určen pro 32 cestujících, na které čekají komfortní sedačky vybavené bezpečnostním mechanismem ISOFIX a bezpečnostními pásy. Sedačky umožňují upevnit zádržné systémy pro děti, a to jak dětské sedačky, tak i podsedáky pro starší pasažéry. Autobus má zabudovanou plošinu pro naložení osob na invalidním vozíku. Nechybí ani prostor pro odkládání příručních zavazadel nebo lednička. Samozřejmostí je klimatizace.

Autobus obsluhuje vyškolená posádka, která bude mít speciální uniformu a bude mít pro pasažéry připraveny malé dárečky. V této kombinaci se jedná o jeden z nejbezpečnějších autobusů v České republice.