Do práce na kole

Do práce na kole
28.4.2014
Akce Do práce na kole se letos uskuteční v Ústí nad Labem již podruhé. Připojilo se tak k městům, která propagují zdravý životní styl a ekologickou dopravu.

Do práce na kole je týmová soutěž o ceny, která probíhá od pátého května do konce měsíce. Domluvte se s jedním až čtyřmi kolegy a jezděte pravidelně do zaměstnání na kole. Soutěží se například v kategoriích pravidelnost, cyklozaměstnavatel a cykloabsurdita.

V Ústí nad Labem koordinuje celou soutěž za všechny zaměstnavatele a jejich týmy občanské sdružení Ústím na kole. To existuje od roku 2012 a jeho cílem je ovlivnit veřejný prostor města tak, aby se v něm člověk mohl pohybovat na kole bezpečně a rád. Kampaň Do práce na kole je perfektní příležitost, jak naplnit oba cíle zároveň, a ještě třeba něco vyhrát. Podrobnosti jsou na www.ustimnakole.cz. Pokud jste se ještě nezaregistrovali, čas máte do půlnoci 30. dubna. V rámci projektu Zdravé město se do soutěže zapojili také pracovníci Magistrátu města Ústí nad Labem a jeho příspěvkových organizací.

Celonárodní soutěž Do práce na kole 2014 pořádá iniciativa Auto*Mat ve spolupráci s Nadací Partnerství, sdruženími Centrum pro životní prostředí a zdraví, Cyklisté Liberecka, Connect, OSTRAVOUNAKOLE, Ústím na kole, CykloBudějovice, Civis novus, Cyklozlín, CEV Žabka při SVČ Klubko St. Město a s městy Jihlava, Pardubice, Hradec Králové, Karviná, Opava, Přerov a Uherské Hradiště.