Do zahájení 1/2Maratonu zbývají dva dny

Do zahájení 1/2Maratonu zbývají dva dny
13.9.2013
Půlmaraton se v Ústí nad Labem uskuteční již v neděli. Startovní čísla závodu oceněného stříbrnou známkou IAAF jsou již rozebrána.

Bylo to konstatováno na páteční tiskové konferenci, které se zúčastnila náměstkyně primátora Zuzana Kailová. Třetí ročník půlmaratonu v Ústí nad Labem byl představen v mnoha zajímavostech: Letos poprvé přivítá handbikery, závodu se zúčastní 3 000 běžců 1/2Maratonu, 1 200 běžců rodinného běhu, 49 štafetových týmů, 516 běžců poběží poprvé a ve startovním poli se objeví 36 národností.

Jsme velmi rádi, že jsme se opět sešli při realizaci půlmaratonu v našem městě. Musím však připomenout, že když jsme se před třemi lety rozhodli tuto akci v našem městě pořádat, zaznívaly pochybnosti o její organizační náročnosti i o tom, zda běh průmyslovým městem vůbec přiláká dostatek sportovců. Oba ročníky však překonaly všechna očekávání a pochybnosti byly odvráceny. Letos pořádáme třetí ročník a profilujeme se jako město sportu. Rozhodnutí spojit trasu chemičkou a krásami kolem Labe se ukázalo jako dobré. Vážíme si uznání od mezinárodní asociace atletických federací, pro Ústečany, pro nás a pro pořadatele je to velký úspěch. Město atmosférou závodu žije,“ uvedla náměstkyně primátora Zuzana Kailová.