Dobrá zpráva pro ústecký fotbal

Dobrá zpráva pro ústecký fotbal
27.4.2010
Město chce postavit novou tribunu. Fotbalisté se dočkají i vyhřívaného trávníku a nového osvětlení.

   „Ústecký fotbal si zaslouží plnohodnotný Městský stadion a to i v případě, že nepostoupí do nejvyšší soutěže. Proto se projektový tým intenzivně zabývá přípravou na změny, které Ústečané brzy pocítí. Začalo se už pracovat na projektové dokumentaci, která by měla být hotova do konce měsíce dubna, to znamená, že pak můžeme zažádat o stavební povolení a podobně. Bylo by dobře, kdyby ještě letos na podzim proběhla demolice stávající tribuny a na jaře příštího roku by mohla začít výstavba nové“, prozradil náměstek primátora Jan Řeřicha.

  Projektový tým se vzdal plánu na megalomanské projekty jako výstavba úplně nového stadionu na zelené louce. Nakonec se vrátil k myšlence nové tribuny, která bude stát na stejném místě jako ta stávající. Celková kapacita stadionu bude 4,5 tisíce diváků. „Dnes máme hotovou malou tribunu a ochozy, do budoucna chceme vyhřívaný trávník. Členové projektového týmu našli firmu, která umí udělat vyhřívaný trávník za poměrně rozumné náklady i v krátké době, máme už také stavební povolení na osvětlení hřiště. V postupných krocích chceme mít Městský stadion jako nový“, vysvětlil Řeřicha s tím, že projekt zejména nové tribuny splňuje všechny podmínky, které ve své metodice má Českomoravský fotbalový svaz. Projekt je také se zástupci Českomoravského fotbalového svazu průběžně konzultován.

   Tribuna je vyprojektovaná tak, aby se dala postavit po částech. Město má totiž omezené finanční prostředky a nemůže celou stavbu vybudovat najednou. „První etapa, tedy to gró tribuny, která je nejzákladnější a zároveň nejdražší, bude stát zhruba 87 mil. korun včetně DPH. Je v tom zahrnuta okolní komunikace a demolice staré tribuny. Na tuto akci se nedá využít žádné dotace, takže to město bude muset hradit ze svého“ dodal náměstek primátora Jan Řeřicha.

  Nová tribuna bude obsahovat kompletní zázemí pro hosty i domácí hráče. Kromě malých tělocvičen, regeneračního centra, sociálního zařízení pro hráče tam budou i další obslužné prostory, jako je například pro novináře takzvané press centrum.