Dopravní hřiště zaplnili školáci

Dopravní hřiště zaplnili školáci
22.9.2012
Den bez úrazu se konal na dopravním hřišti v Krásném Březně. Akce se konala v rámci Evropského týdne mobility. Mezi děti přišla náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

Program byl zaměřen na protiúrazovou prevenci. Děti se formou soutěží a her seznámily s činností Integrovaného záchranného systému. Setkaly se se specialisty z preventivně dopravní služby Městské policie a připraveny pro ně byly ukázky činnosti Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, zdravotníků a BESIP.

„Je důležité připomenout dětem na začátku školního roku základní pravidla bezpečnosti nejenom v dopravě. Evropský týden mobility je k tomu významnou příležitostí. Bohužel s úrazy dětí se setkáváme zbytečně často a je potřeba naučit se jim předcházet,“ uvedla náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

Akce se zúčastnilo na 160 dětí, zejména žáků 2. až 3. tříd ze základních škol Husova, Vyhlídka a Anežky České. Připraveno pro ně bylo sedm stanovišť: daktyloskopie, dopravní výchova, výukový autobus městské policie, PČR, hasiči, sanita, ukázka první pomoci a na závěr ukázky výcviku služebních psů.