Dostavba dálnice D8 je pro město prioritou

Dostavba dálnice D8 je pro město prioritou
5.4.2013
O dostavbě dálnice D8 jednali ve Velemíně zástupci měst a obcí s ministrem dopravy Zbyňkem Stanjurou. Jednání se zúčastnil primátor Vít Mandík.

Dostavba dálnice D8 je jednou z priorit v práci pro obyvatele našeho města. Její dokončení je hlavním předpokladem k tomu, aby se ulevilo velké dopravní zátěži nejen v Ústí nad Labem ale i v obcích ležících na objízdných trasách,“ znovu zdůraznil primátor Mandík.

Ministr Stanjura představitele měst a obcí informoval, že D8 by měla být zprovozněna v červnu roku 2015, a ujistil je, že na dostavbu je dostatek financí z národních zdrojů.

Zástupci měst a obcí řešili konkrétní záležitosti spojené s výstavbou dálnice, například kompenzační opatření, kterým je výsadba zeleně, a opravy objízdných tras.

Stavba dálnice začala v osmdesátých letech a termín dokončení se již několikrát měnil. Zbývá dokončit úsek přes České středohoří. Stavbu blokují četnými stížnostmi a žalobami ekoaktivisté, kteří u soudu opakovaně dosáhli přerušení stavby. Soudy se nyní zabývají šestnácti žalobami, které se dálnice týkají.