Internet zdarma také v městských obvodech

Internet zdarma také v městských obvodech
1.10.2010
Nová služba města, která je Ústečanům k dispozici od poloviny září, již funguje na Mírovém i Lidickém náměstí a také v nově zrekonstruovaném atriu a zoologické zahradě.

   Nyní se projekt „Internet v ulicích“ rozšířil také do městských obvodů. Zdarma se prostřednictvím mobilního telefonu nebo notebooku mohou lidé připojit v parku na Severní terase a v těchto dnech i na Střekovském nábřeží či v parku U Pivovarské zahrady v Krásném Březně. „Technicky připraveno je i rozšíření WI-FI sítě, která bude v rekonstruovaných Městských sadech. Jsem přesvědčený, že lidé, kteří tam budou chodit na procházky a posadí se na lavičku, uvítají možnost napojit se na stránky Magistrátu města Ústí nad Labem a využijí také nabídky kulturních programů. Výhodou je také připojení na naše městské organizace“, zdůraznil náměstek primátora Jan Řeřicha.

  Takzvaný informační systém pomocí WI-FI internetu zajišťuje rychlý přístup k potřebným informacím pro každého. „Tato služba ulehčí Ústečanům přístup k informacím. Nemusí totiž kvůli nim chodit na úřad nebo je shánět po telefonu“, uzavřel Řeřicha s tím, že připojení je velmi jednoduché. „Poté, co se na přístroji objeví INTERNET PRO VEŘEJNOST, dostanete se na webový portál města. Internet pro veřejnost ale rozhodně není náhražkou klasického internetového připojení. Připojit se na něj lze pouze ve venkovních prostorách a využít služeb, které se vztahují k městu. Proto tuto službu poskytujeme zdarma“.


Jaké stránky hledat?


Magistrát
www.usti-nl.cz
www.usti-nad-labem.cz
www.mag-ul.cz
Obvody
www.ul-mesto.cz
www.nestemice.eu
www.severni-terasa.cz
www.strekov.cz

Další organizace
www.dpmul.cz
www.muzeumusti.cz
www.zoousti.cz
www.choboti.cz
www.operabalet.cz
www.cinoherak.cz
www.ddmul.cz
www.msul.cz
www.narodnidum-ul.cz
www.jeslicky.cz
www.volny.cz/dkul
www.metropolnet.cz

Kraj
www.kr-ustecky.cz