Jednání o dotacích pro sídliště Mojžíř

Jednání o dotacích pro sídliště Mojžíř
22.10.2009
Náměstek primátora Jan Řeřicha s předsedou bytového družstva Rozvoj jednali na Ministerstvu pro místní rozvoj o podmínkách evropské dotace.

   Jednání na ministerstvu byli dále přítomni zástupci Odboru strategického rozvoje Magistrátu města Ústí nad Labem, kteří dotace z evropských fondů připravují. Podmínkou pro získání peněz na opravy veřejných prostor je spolupráce města s ostatními majiteli nemovitostí, které v té oblasti působí. „Největším majitelem je právě bytové družstvo Rozvoj, které ale stále váhá s tím, zda se do programu zapojí či ne. Na schůzce došlo k naprostému souznění města s ministerstvem a doufám, že i představenstvo bytového družstva Rozvoj usoudí, že zlepšit lokalitu žití pro občany je důležité a že nakonec po svém současném váhání do tohoto dotačního programu s námi vstoupí. Kdyby se tak nestalo, tak bychom program nemohli realizovat. Našich plánů a peněz, které jsou určeny do lokalit tohoto typu, bychom se museli vzdát. Byla by to škoda, protože město nikdy nedokáže investovat takové množství financí do jakékoliv oblasti ve městě“, vysvětlil náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Integrovaný plán rozvoje města IOP, tedy plán, který má zlepšit kvalitu žití v lokalitě Mojžíř pamatuje také na rekonstrukci chodníků, obnovu veřejného osvětlení nebo výstavbu nového parkoviště.

   „Podmínky jsou nastavené tak, že investovat do oprav musí nejdříve majitelé bytových domů. Část peněz, konkrétně čtyřicet procent nákladů se jim vrátí. A to je podle mě velmi štědrá nabídka s ohledem na to, v jakém stavu domy jsou a že dříve či později stejně budou muset do oprav majitelé peníze investovat. Nemůžeme ale samozřejmě nikoho nutit, vše je teď na rozhodnutí bytového družstva“, uzavřel po schůzce na ministerstvu Řeřicha.