Justiční palác vyroste do čtyř let

Justiční palác vyroste do čtyř let
21.5.2008
Vláda dnes dala zelenou stavbě nového justičního paláce v Ústí nad Labem. Areál bude placen ze soukromých zdrojů.

   Do ústeckého justičního paláce se má vejít 600 zaměstnanců krajského i okresního soudu, státního zastupitelství a probační a mediační služby. Justiční palác by měl v Ústí nad Labem vyrůst v letech 2009 až 2012. Vláda ještě bude muset vybrat investora, který stavbu formou takzvaného PPP projektu zaplatí.

   „Plán ministerstva spravedlnosti předpokládá, že by objekt investor 25 let provozoval. Ministerstvo by za budovu za celou tuto dobu zaplatilo 4,36 miliardy korun, což je o 401 milionu korun méně, než kdyby stavbu platilo ze státního rozpočtu,“ uvedl při včerejší návštěvě Ústí nad Labem ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

   „Pro město je to velmi dobrá zpráva. Věřím, že nový justiční palác na Bukově poskytne důstojné a odpovídající zázemí pro práci ústecké justice,“ uvedl po jednání s ministrem primátor Jan Kubata, který poté navštívil s ministrem Pospíšilem ústecký krajský soud a litoměřickou věznici.

   Předseda ústeckého krajského soudu Milan Kohoutek dodal, že nová budova vyřeší prostorové problémy, se kterými se justice v Ústí nad Labem potýká. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil zároveň slíbil, že do dokončení nového justičního paláce je jeho resort připraven uvolnit i peníze na nutné opravy staré soudní budovy, kterou je třeba udržet v provozu.

 


Zprava primátor Jan Kubata, ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, náměstek Jan Řeřicha
a náměstek Libor Turek.