Kubata jednal s vedením Spolku

Kubata jednal s vedením Spolku
4.11.2009
O plánovaném propouštění zaměstnanců i perspektivě největší ústecké průmyslové firmy jednal včera odpoledne primátor Jan Kubata s generálním ředitelem Spolchemie Françoisem Vleugelsem.

   „Snižování počtu zaměstnanců je velmi bolestný krok, avšak vzhledem k současné situaci ho lze chápat. Je to bohužel nezbytné pro restrukturalizaci společnosti. S potěšením jsem přijal informaci o tom, že lidé budou odcházet plně v souladu s kolektivní smlouvou“, říká Kubata.

   Primátor je rovněž rád, že se Spolek dohodl s bankami, což je nejdůležitější předpoklad k jeho ozdravení. „Tématem našeho jednání byla také krátkodobá, střednědobá a dlouhodobá strategie společnosti. Jsem přesvědčen o tom, že kroky jejího vedení vedou správným směrem“, pokračuje primátor. Jak dále uvedl, Spolek je jeden z největších zaměstnavatelů v regionu a je pořád lepší omezit počet zaměstnanců, než ukončit výrobu a zanechat v centru krajského města opuštěný průmyslový areál.

   Téměř dvouhodinového rozhovoru se rovněž zúčastnil finanční ředitel Spolchemie Petr Sosík. Primátor Kubata se s vedením Spolku dohodl na pravidelných měsíčních schůzkách a konzultacích.

   Kubata bude příští týden v souvislosti s propouštěním přibližně 170 zaměstnanců ze Spolchemie jednat také s ředitelem Úřadu práce Janem Böhmem.