Kubata: místo paniky obezřetnost

Kubata: místo paniky obezřetnost
16.11.2009
Bezpečnostní rada města se dnes zabývala problematikou tzv. prasečí chřipky se zaměřením na školy, školky a domovy důchodců.

   "Cílem dnešního jednání bylo zhodnocení současného stavu a navržení případných opatření proti prasečí chřipce v městských organizacích. Nechceme vyvolávat paniku, ale udělat vše pro to, abychom i my přispěli k menšímu šíření této nemoci“, řekl primátor města Jan Kubata, který bezpečnostní radu svolal.

   Bylo dohodnuto, že rodičům žáků škol by měl být v dohledné době k dispozici jednoduchý leták s doporučeními, jak se v případě nemoci zachovat i jak jí předcházet. Dále byly jasně určeny komunikační toky v případě výskytu nemoci mezi pediatry, městem, KHS a školskými zařízeními.
Jak informoval ředitel KHS v Ústí nad Labem Josef Trmal, Ústecký kraj je z hlediska prasečí chřipky hluboko pod tzv. epidemiologickým prahem a mezitýdenní nárůst nemoci činí v Ústí nad Labem 2,34 %.

   Podle Trmala by rodiče neměli posílat dítě do školy, když se u něj začínají projevovat příznaky virového onemocnění. Pokud se situace zhorší, školy by neměly pořádat hromadné akce, aby se nemoc nešířila. Ředitel KHS dále doporučuje ve třídách více větrat a důsledně dbát na hygienu rukou.