Kubata s Bártou o dálnici

Kubata s Bártou o dálnici
7.8.2010
Primátor města Jan Kubata se dnes na Větruši setkal s ministrem dopravy Vítem Bártou. Tématem jednání byla problematika dokončení dopravních staveb.

Jan Kubata vysvětlil Vítu Bártovi možné dopady jak nedostavění posledního úseku dálnice D8, tak zastavení rekonstrukce náhradní trasy I/30 pod Benešovým mostem. V Ústí nad Labem by to totiž mělo katastrofální dopad na plynulost dopravy i životní prostředí.

„Velice oceňuji, že nový ministr dopravy na Ústecko přijel, aby se na vlastní oči seznámil s tím, co nás momentálně trápí. Oceňuji rovněž jeho předchozí prohlášení, že se bude snažit veškeré volné peníze směrovat právě do dokončení dopravních staveb, které jsou nyní v ohrožení “, uvedl Kubata.

Primátor města se s ministrem dopravy dohodl na společné pracovní schůzce, která by se měla uskutečnit zhruba za tři týdny.

Ministr Bárta dnes ve Vchynicích absolvoval schůzku se starosty obcí dotčených dálnicí D8 a z Ústí nad Labem odjel do Děčína, aby se zde seznámil s projektem výstavby labských jezů.