Kubata s ministry v Předlicích

Kubata s ministry v Předlicích
6.9.2010
Zejména o školní docházce Romů dnes v ZŠ Předlice jednal primátor města Jan Kubata s ministry školství a práce a sociálních věcí Josefem Dobešem a Jaromírem Drábkem.

   Přítomni byli rovněž vládní zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb i ústecký senátor Pavel Sušický.

   Během pracovního setkání byla diskutována celá řada aktuálních témat týkajících se především podpory docházky dětí do škol a na ní vázaného vyplácení sociálních dávek. Účastníci jednání se rovněž shodli na důležitosti podpory předškolní docházky s cílem začlenit co nejvíce dětí do hlavního vzdělávacího proudu.

   „Není náhodou, že pro toto jednání byla vybrána právě základní škola v Předlicích. Jedná se totiž v celé řadě aspektů o výjimečné školské zařízení, na které jsme právem hrdi.Škola například využívá při výuce romské asistenty, kteří jsou dětem vzorem. Dlouhodobě zaměstnaní a soustavně pracující dospělí totiž nejsou v Předlicích běžným jevem“, řekl primátor.

   „Víme, že jsme navštívili projekt, který funguje“, pochválil předlickou školu i ústeckou samosprávu ministr kultury Dobeš.

   Kubata se v rozpravě rovněž vyslovil pro zavedení komunální daně a požádal ministry, aby o chystaných i budoucích reformách co nejvíce hovořili s primátory a starosty.