Labe se blíží ke kulminaci

Labe se blíží ke kulminaci
5.6.2013
21:30 Řeka Labe se v Ústí nad Labem blíží kulminaci, která by měla nastat v noci na čtvrtek. O situaci se večer v postižených lokalitách informoval primátor Vít Mandík.

Labe bylo ve 20:40 ve výši kolem 10,7 metru a na této úrovni kolísalo hodinu. Podle předpokladů by se řeka mohla zastavit kolem jedenácti metrů a klesat bude jen velmi zvolna. Je pravděpodobné, že vysoký stav vody bude město sužovat ještě několik dní.

„Přesvědčil jsem se, že lidé, kteří nyní zasahují v terénu, jsou dobře připraveni a postupují odpovědně. Policisté, strážníci, hasiči, pracovníci magistrátu, dobrovolníci a všichni ostatní, kteří se na řešení situace podílejí, si vedou dobře, znovu jim chci poděkovat,“ uvedl primátor Mandík.

Krizový štáb se již zabývá přípravami na likvidaci následků a nápravu povodňových škod. Ve středu večer vyjeli strážníci Městské policie do skladu v České Kamenici pro čistící a ochranné prostředky a další vybavení a materiál. Pro další dodávku pojedou ve čtvrtek ráno. Vše se bude distribuovat co nejdříve na místa, kde to bude nejvíce potřeba.