Lidé i firmy nabízejí pomoc

Lidé i firmy nabízejí pomoc
5.6.2013
19:30 Krizový štáb Ústí nad Labem jednal ve středu večer. Zazněla na něm také informace o široké nabídce pomoci od občanů i právnických osob.

Na e-mail nabidnetepomoc@mag-ul.cz a linku 475 271 249, která je v provozu v pracovní dny od 8:00 do 22:00, přišlo od úterý 95 nabídek fyzické, humanitární a finanční pomoci a další nabídky stále přicházejí.

„Je to projev solidarity, kterého si velmi vážíme. Všem, kteří nabízejí pomoc, velmi děkuji. Nabídky určitě využijeme. Přijdou vhod, až se po opadnutí vody budou likvidovat následky povodní a napravovat škody,“ uvedl primátor Vít Mandík.

Podle informací z Povodí Labe se kulminace Labe ve městě očekává v noci na čtvrtek. Maximální výška hladiny by se měla pohybovat mezi 10,85 až 11,05 metry.

Krajský úřad Ústeckého kraje schválil vyhlášení Sbírky na odstraňování následků povodně v Ústí nad Labem 2013. Podrobnosti o čísle konta budou na webu města ve čtvrtek.

I přes výrazný zásah, který povodeň pro chod Ústí nad Labem představuje, se daří udržet fungování města. V provozu je městská doprava i další potřebné služby.