Matky s dětmi v nových bytech

Matky s dětmi v nových bytech
27.1.2010
Azylový dům pro matky s dětmi dnes předal svým klientkám nové byty. Město na jejich rekonstrukci dalo 700 tisíc korun.

   Přestavba bytových jednotek z roku 1988 začala v říjnu loňského roku. MPSV na ni přidalo milion sto tisíc korun. Důvodem přestavby bylo nejen opotřebování vybavení pokojů, ale hlavně fakt, že jednu bytovou jednotku užívaly současně dvě klientky. Dělily se o kuchyň a sociální zázemí. Dnes už má každá maminka s dětmi k dispozici samostatný pokoj s kuchyňskou linkou, sprchovým koutem a toaletou.

   Slavnostnímu předání bytů byl za město Ústí nad Labem přítomen primátor města Jan Kubata. „Scházíme se v nových prostorách Azylového domu, v té části, která prošla rekonstrukcí a já doufám, že tak jak se líbí mně, líbí se především Vám maminkám a Vašim dětem. Mojí snahou je, aby se v Ústí nad Labem dařilo nejen fungujícím rodinám, ale také Vám ženám, které jste se mnohdy ne - vlastní vinou dostaly do nesnází“.

  Azylový dům disponuje dvanácti bytovými jednotkami, z nichž osm je samostatných. Jeho pracovnice se maminkám snaží pomoct zvládnout jejich momentální nepříznivou sociální situaci, na kterou jejich síly a prostředky nestačí. Klientky nejčastěji prošly domácím násilím nebo žily v nevyhovujícím rodinném prostředí. Azyl zde najdou i budoucí maminky.