Město čeká výrazný vzestup Labe

Město čeká výrazný vzestup Labe
3.6.2013
21:15 Výrazný vzestup hladiny řeky Labe čeká podle nových předpovědí Ústí nad Labem. Město připravuje další opatření o ochraně obyvatel a jejich majetku.

Dostali jsme nové informace o vývoji vodních stavů. Na Labi by v Ústí měla hladina v úterý dosáhnout 10, 5 metrů, kulminovat by měla v průběhu středy dopoledne na úrovni 11,3 metru. Připravujeme se na povodeň, která připomene ničivé události ze srpna 2002. Vedení města se prostřednictvím krizového štábu bude snažit co nejvíce pomoci občanům z postižených oblastí,“ uvedl primátor Vít Mandík.

Již nyní je zřejmé, že bude rozšířeno území, z kterého bude třeba evakuovat lidi. Pracuje se na posílení kapacity evakuačních středisek a na dalších opatřeních, která jsou potřeba pro zmírnění následků záplav.

Nově budou lidé evakuováni z těchto lokalit:

Církvice: kolem kostela
Brná: objekty pod Sebuzínskou ulicí
Střekov: po ul. Železničářská a Děčínská
Svádov: po drážní těleso
Vaňov: v části až po drážní těleso
Centrum města: po Hrnčířskou ulici a domy na dolním okraji Mírového náměstí
Krásné Březno: po ulici Nový Svět a dále po ul. Drážďanská
Neštěmice: po Opletalovu ulici, areál Tonasa, pod Seifertovu ulici
Mojžíř: dolní část sídliště a ulice Vodařská

Informace o termínu evakuace a jejích dalších podrobnostech dostanou občané podle aktuálního vývoje situace během úterý.

Upozorňujeme občany, že v případě evakuace je třeba vyklidit nejen byty a bytové domy, ale i firemní objekty, sklady, prodejny a další provozovny v ohrožené zóně.