Město má první webkameru

Město má první webkameru
14.6.2010
Umístěná je na vrcholku výletního zámečku Větruše, konkrétně na vyhlídkové věži. Snímá dopravní uzel pod Větruší včetně vodní cesty.

   „Ústí nad Labem leží v krásném prostředí a jsem přesvědčený, že se máme čím chlubit. Tak trochu mě vždy mrzelo, že nikdy nebylo prezentováno na internetu prostřednictvím webových kamer. A proč jsme jí umístili právě na Větruši? Protože toto místo asi nejvíce vypovídá o vzniku města Ústí nad Labem na soutoku dvou řek a křižovatce dopravních cest. Myslím si, že i v tom je symbolika, že právě toto je první signál, který vysíláme do světa“, řekl náměstek primátora Jan Řeřicha.

   A další webkamery na sebe nenechají dlouho čekat. „Už nyní činíme kroky a hledáme místa, kde bychom mohli umístit další kamery bez velkých finančních nároků“, pokračuje Řeřicha s tím, že k umístění první webkamery na Větruši vedl město také fakt, že výletní zámeček se po své rekonstrukci stal dominantou města, která je symbolem změny, jíž město prochází.

   Náklady na pořízení první webkamery byly mizivé, protože kameru jsme dostali darem a vše ostatní pro město zařizuje vlastní akciová společnost Metropolnet. Mnoho měst, obcí, kulturních a sportovních areálů, ale i jednotlivců zpřístupnilo své webkamery široké veřejnosti a tím podpořilo především turistický ruch. Nejinak je tomu i v Ústí nad Labem, kde ale webová kamera snímá také důležitou dopravní tepnu z Prahy do Děčína a v případě povodní nabídne snímky stoupající řeky Labe a jejího možného vylití z koryta řeky.

   Odkaz na webovou kameru najdete na našich webových stránkách usti-nad-labem.cz.