Město odstraňuje škody po povodni

Město odstraňuje škody po povodni
10.6.2013
8:00 Řeka Labe v Ústí nad Labem postupně klesá, v 6 hodin ráno hladina vody kolísala na 7,3 m, v tuto chvíli je výška hladiny 7,2 m.

Ve městě se začíná stabilizovat doprava, během dnešního dne budou pokračovat práce na zprovoznění podjezdu do ulice Drážďanská, čistění ulic na Střekově, mostu přes Bílinu a kruhového objezdu pod Větruší.

Včera se nám podařilo ve velmi krátké době zprovoznit oba mosty přes Labe, počasí v podvečer provoz zkomplikovalo, ale mosty bylo a je možné využívat stále. V tuto chvíli se pozornost soustřeďuje na obnovení spojení odříznutých částí města s centrem a odklízení a zprovozňování ulic, které byly během povodní zaplaveny. Práci komplikuje fakt, že hladina řeky neklesá tak rychle, jak bylo avizováno,“ řekl primátor Mandík.

Lidé se postupně vrací do svých domovů, domy jsou připojovány k elektrické energii a plynu. Technici pracují i na obnově dodávky tepla a teplé vody pro Střekov.

V 7 evakuačních místech zůstává celkem 103 osob, z toho 7 dětí. Do města dnes dorazí příslušníci armády ČR, kteří budou nasazeni při odklízení škod po povodni. Dobrovolníci se již do těchto prací zapojili.