Město ovládli motorkáři

Město ovládli motorkáři
8.8.2011
V pořadí druhý ročník motosrazu, na který se sjeli milovníci silných strojů i ze zahraniční, se konal pod záštitou náměstka primátora Jana Řeřichy.

„Na Mírové náměstí se sjelo několik set motorkářů na více než 260 motorkách. Nejvíce jich bylo z České republiky, dojeli ale také motorkáři z Německa nebo Holandska. Pro Ústečany byla určitě velkým zážitkem spanilá jízda městem, která nabídla zajímavé značky velkých motorek, především Harlee Davidsona. Jsem rád, že vyšlo počasí, loňský první ročník totiž zhatil déšť“, řekl náměstek primátora Jan Řeřicha.

Mírové náměstí zaplnily také rockové kapely K2, Blue Rocket, ústečtí Toxic People nebo Dogmen. „A protože motorkářství není jen o požitku z jízdy, ale jde především o životní styl, mohli se Ústečané seznámit s tetováním, které předvedly dvě tatérky, dále si mohli prohlédnout nabídku stánku na výrobu nášivek a zajímavá byla ukázka malování na tělo“ doplnil organizátor akce Jan Křemen.

Do Ústí nad Labem přijela i pražská skupinka MDA RIDE, která se věnuje charitě ve prospěch Asociace muskulárních dystrofiků. Tato skupina, která pomáhá vozíčkářům, si pochvalovala náladu, která v centru města panovala. „Zatímco druhý ročník motosrazu je již minulostí, plánuje se ročník další, který proběhne v jiném termínu a to 1. května. Po spanilé jízdě městem, takzvaném Prvomájovém průvodu motocyklistů se akce přesune do Zubrnic, kde by mohl být motorkářský pětiboj a páka a přichystáme i Zabijačkové hody“, prozradil náměstek primátora Jan Řeřicha.