Město se dál zabývá zdevastovanými domy

Město se dál zabývá zdevastovanými domy
6.3.2013
Zdevastovanými domy se musí zabývat Statutární město Ústí nad Labem. Nejvážněji poškozeno je dvacet objektů v Předlicích a Krásném Březně.

Podle zjištění odborných pracovišť magistrátu se v těchto domech fyzicky nenacházejí žádní lidé. V některých domech jsou sice obyvatelé trvale hlášení, ale nebydlí tam. Byl proto podán návrh ohlašovně na zrušení trvalého bydliště.

Soukromí majitelé těchto objektů s městem většinou nekomunikují, nereagují na výzvy a nepodnikají žádné kroky k nápravě. Řada z nich uvádí adresy na místech mimo Ústí nad Labem. Na všechny soukromé objekty je uvalena exekuce.

Město dále eviduje patnáct domů, které jsou opravitelné, nebo je majitelé již opravují. Na osmi z nich je také exekuce nebo zástavní právo.

Situace v této oblasti se neustále mění. Některé domy již v rámci exekuce získaly nového majitele, jinde devastace dále pokročila. Město proto dál monitoruje stav ohrožených objektů.

Na základě současných údajů se náklady na demolice všech vážně poškozených objektů odhadují na desítky milionů korun, vyklizení odpadů, které jsou v nich nashromážděny, by si vyžádalo dalších několik milionů korun.

V souvislosti s nepravdivými tvrzeními Miroslava Brože ze sdružení Konexe o ohrožených domech, v kterých žijí lidé, město podalo na policii trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy.