Město se vrací k běžnému životu

Město se vrací k běžnému životu
14.6.2013
18:30 Primátor města Vít Mandík pravidelně monitoroval povodní postižené části Ústí nad Labem. Situace se vrací k normálu. Svoz odpadu bude ukončen po víkendu.

Obnova města Ústí nad Labem plynule a rychle pokračuje. Z ulic je svážen nepořádek, který vynosili lidé ze svých zaplavených domů. Doprava ve městě je pro osobní vozidla obnovena. Pro nákladní dopravu přetrvávají dopravní omezení, která budou postupně odstraňována.

„Povodňovou situaci jsem pravidelně monitoroval. Průběžně jsem navštěvoval všechny zaplavené lokality a snažil se práce na obnově Ústí nad Labem koordinovat tak, aby probíhaly co nejrychleji. Dnes mohu potvrdit, že město Ústí nad Labem se vrací do stavu před povodní. Podařilo se nám to ve velmi krátkém čase, kdy od kulminace hladiny Labe uplynul týden,“ okomentoval situaci ve městě primátor Vít Mandík.

Přes víkend bude probíhat pravidelný svoz odpadu. Občané mají možnost ještě během soboty a neděle vynášet poškozené věci ze svých domovů, které budou odvezeny. Od pondělí bude svoz odpadu ukončen.