Městská policie navýší počet strážníků v ulicích

Městská policie navýší počet strážníků v ulicích
30.11.2011
Vyplynulo to z včerejší tiskové konference, na které náměstek primátora Jan Řeřicha společně s ředitelem městské policie Pavlem Bakulem představili novou koncepci městské policie.

K navýšení počtu strážníků v ulicích dojde omezením počtu strážníků v nepřímé službě. Nejvíce jich odejde z operačního střediska, které se stará o tísňovou linku 156 a dohlíží na kamerový systém města Ústí nad Labem. Sníží se ale i počet zaměstnanců na ředitelství nebo na dopravním hřišti.
U městské policie v současnosti pracuje 150 lidí, z tohoto počtu se jich od čtvrtka bude pohybovat v terénu 129. Jak vyplynulo z informací ředitele městské policie, jde o redukci na hraně možného. Další přesun strážníků do přímého výkonu služby již možný není. Jedná se nicméně o opatření, které je nutné. Mimo jiné jde také o reakci na prudký nárůst drobné kriminality v Ústí nad Labem.

Cílem nové koncepce v ústecké městské policii je maximální zefektivnění jejího fungování. Chceme, abychom bez navýšení finančních prostředků dostali ještě více strážníků do ulic města. Po katastru města se nyní bude pohybovat o 15 strážníků více. To už je číslo, které bude v jednotlivých směnách citelné,“ komentoval změny náměstek Řeřicha.