Mobilní hřiště pro mateřské školy

Mobilní hřiště pro mateřské školy
10.6.2011
V rámci projektu Civitas Archimedes předal náměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha městským strážníkům mobilní dopravní hřiště a koloběžky.

   „U Obchodního centra Fórum začala kampaň „Řiď bezpečně“, která probíhá až do soboty. Její součástí je i prevence pro mateřské školky, která poslouží k výuce dopravních předpisů. Mobilní dopravní hřiště nabídne předškolním dětem nejen možnost seznámit se s dopravními značkami, ale také semafory a součástí je i shrnovací přechod pro chodce a koloběžky. Děti si hřiště mohly hned vyzkoušet a musím říct, že téměř všechny už znaly základní dopravní značky, což mě u tak malých dětí překvapilo“, řekl po předání náměstek primátora Jan Řeřicha.

  Mobilní dopravní hřiště je vhodné zejména pro mateřské školy, které jsou vzdálené od Krásného Března, kde sídlí preventisté městské policie. „Nyní budou strážníci jezdit za dětmi, což oceňují hlavně paní učitelky“, dodal Řeřicha.

  Civitas Archimedes je evropský projekt, který je souhrnem opatření týkajících se dopravy od parkovacích problémů, přes alternativní paliva, bezpečnost dopravy apod. Město Ústí nad Labem je součástí konsorcia šesti měst, která se do projektu zapojila před třemi lety.

   K nedávným aktivitám projektu patří provedení bezpečnostního vyhodnocení dopravní situace ve městě. Byly stanoveny hlavní nehodové lokality, byla také navržena opatření na zvýšení bezpečnosti na silnicích a byly vytyčeny priority projektu.