Most Edvarda Beneše

Most Edvarda Beneše
8.6.2013
20:30 Most Edvarda Beneše je zprovozněn pro složky integrovaného záchranného systému. Od zítřka pak po něm budou jezdit i autobusy MHD.

V současné chvíli je most otevřen pro pěší a využívají jej i složky integrovaného záchranného systému. Od zítřejších ranních hodin se předpokládá zahájení provozu pro MHD do městské části Střekov.

Jsem velice rád, že se nám podařilo most Edvarda Beneše v poměrně krátké době zpřístupnit nejen pro integrovaný záchranný systém a pro pěší, ale také pro MHD. Lidé ze Střekova nebudou odkázání pouze na vlakové spojení a dostupnost do města se pro ně stala jednodušší. Hasiči a zaměstnanci odboru dopravy dělají vše proto, aby se most mohl co nejdříve otevřít i pro běžnou dopravu,“ řekl primátor Mandík.

Pro ostatní dopravu zůstává most i nadále uzavřen, a to do doby odčerpání vody ze zatopeného průjezdního profilu pod železničním podjezdem. Otevření mostu pro IZS a MHD umožnila provedená mimořádná mostní prohlídka.

Vlaková spojení, které zajišťuje přepravu osob mezi centrem města Ústí nad Labem a Střekovem zůstane během neděle v provozu.