Na magistrátě úřadoval dětský primátor

Na magistrátě úřadoval dětský primátor
30.5.2013
Funkci primátora Statutárního města Ústí nad Labem si vyzkoušel Lukáš Holub, žák 9. třídy základní školy Vojnovičova.

Roli dětského primátora nabídl zástupcům Ústeckého dětského parlamentu primátor Vít Mandík. Volba padla na Lukáše a ten se do primátorské pracovny dostavil vybaven řadou otázek.

„Oceňuji, že se i takhle mladí lidé společensky angažují a věnují pozornost problémům města. Lukáše zajímalo řešení dopravy, kriminality, ale připomněl nám také lepší propagaci Severočeského divadla. Pro mě to bylo určitě užitečné setkání,“ uvedl primátor Vít Mandík.

Lukáš Holub poděkoval za možnost seznámit se s prací primátora města: „Politika a to i ta místní mě docela zajímá. V rámci dětského parlamentu často probíráme, co by se dalo ve městě zlepšit. Připadá mi, že hodně se udělalo v dopravě a snižování kriminality. Uvítal bych zlepšení podmínek pro cyklisty, tak aby se na labskou cyklostezku dalo bezpečně dojet třeba ze Všebořic přes mírové náměstí a Benešův nebo Železniční most,“ svěřil se Lukáš.

V rámci svého programu se dětský primátor zúčastnil porady vedení města, navštívil služebnu městské policie v Krásném Březně a jednal s vedoucími odboru magistrátu.