Na pořádek dohlížejí strážníci a policisté

Na pořádek dohlížejí strážníci a policisté
3.6.2013
12:00 Strážníci a policisté dohlížejí na bezpečnost a pořádek v ohrožených lokalitách. Většina občanů s nimi spolupracuje a respektuje jejich pokyny.

Přesto bylo třeba řešit několik vážnějších událostí. V noci na pondělí policisté zadrželi muže, který vnikl do evakuovaného objektu v Neštěmicích a pokoušel se tam krást. Jeho případ bude řešen ve zkráceném přípravném řízení. Vzhledem k tomu, že čin spáchal v době vyhlášeného stavu nouze, hrozí mu přísnější trest.

„Je dobře, že policie od počátku velmi důsledně a nekompromisně plní své povinnosti a zaměřila se na potlačení všech projevů kriminality spojených se záplavami. Policistům za to děkuji. Bezpečnost občanů a jejich majetku musí být v této vážné situaci zajištěna,“ řekl primátor Vít Mandík.

Nerespektování dopravního značení se nevyplatilo muži, který vjel do laguny na Žižkově ulici. Jeho auto tam uvízlo a bylo nutné ho vyprostit.

Ve spolupráci s krajským úřadem a státní plavební správou je řešen i případ německého výletního parníku, který kotví v přístavišti v Krásném Březně. Je na něm na 150 německých a švýcarských turistů. Parník nemůže odplout. Cestovní kancelář zajišťuje přepravu turistů a jejich náhradní ubytování. Posádka má za úkol setrvat u plavidla, zajistit ho a postarat se o něj během vzestupu hladiny.