Nejstarší Ústečan slaví

Nejstarší Ústečan slaví
17.7.2009
K narozeninám Antonína Kováře, který v neděli oslaví své 102 narozeniny, popřála pevné zdraví náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

   Antonín Kovář, který je nejstarším Ústečanem, se narodil 19.7.1907 poblíž Litomyšle. Do Ústí nad Labem se přestěhoval ještě jako dítě. Pracoval jako účetní, promítač v kině, ale mezi jeho největší záliby patřila hudba. Měl svoji kapelu a sám hrál na deset hudebních nástrojů. „Pan Kovář je neuvěřitelně vitální. Vše si velmi dobře pamatuje a pochlubil se, že dodnes sleduje sport“, řekla náměstkyně primátora Zuzana Kailová, která nejstaršímu Ústečanovi donesla květinu, knihy o Ústí nad Labem a DVD o městě „Od paní ředitelky vím, že tu mají DVD přehrávač a že o tento dokument bude mezi seniory velký zájem“, dodala Kailová.

   Pan Kovář žije v Domově seniorů v Orlické ulici už dva roky. Přestěhoval se sem po té, co mu zemřela přítelkyně. Na pokoji bydlí sám. „Je neuvěřitelně soběstačný. Pravidelně za ním chodí jediná dcera, která je lékařkou. Spolu pak chodí na krátké procházky. Pan Antonín miluje jídlo, nepohrdne ale ani stopečkou alkoholu“, prozradila ředitelka Anna Pivová.