Nové vysílačky pro strážníky

Nové vysílačky pro strážníky
26.2.2014
Nové vysílačky používají strážníci Městské policie v Ústí nad Labem. Oproti předchozím typům umožňují kvalitnější spojení.

„Nutnost obnovy komunikačních technologií se prokázala například při loňských povodních. Strážníci se často dostanou do situace, kdy je okamžité a přesné předání informací nezbytné pro zajištění bezpečnosti a zdraví občanů a ochrany jejich majetku. Proto jsme rozhodli o nákupu nového vybavení,“ uvedl primátor Vít Mandík.

Městská policie byla vybavena 52 kusy ručních vysílaček, deset přístrojů je ve vozidlech a sedm základnových. Jejich pořízení přišlo celkem na 2,7 milionu korun.

Městská policie přístroje využije zejména při hlídkové a pochůzkové činnosti, ale i při zásazích, kontrolních a dalších akcích. Digitální vysílačky jsou vybaveny systémem GPS, který zobrazuje polohu strážníka, a mají řadu dalších funkcí. Jejich největší výhodou je lepší pokrytí území signálem zaručující vysokou spolehlivost spojení. Další novinkou je nouzové tlačítko, které když strážník použije, je možno z operačního střediska v případě potřeby zapojit příposlech, který operátorovi zprostředkuje situaci přímo z místa, kde se strážník v tísni právě nachází.