Novinářský kroužek na magistrátu

Novinářský kroužek na magistrátu
15.4.2009
Redaktoři nedávno založeného Novinářského kroužku se živě zajímali nejen o dění a chod na magistrátu, ale hlavně ve městě.

   Na dotazy typu „Modernizace školního stravování, dostavba lanovky na výletní zámeček Větruše nebo více zeleně na Mírovém náměstí“ odpovídal čtyřem žákům 26. Základní školy na Severní Terase náměstek primátora Jan Řeřicha. Ten se během hodiny a půl dlouhého setkání nevyhnul ani otázkám na tělo – jako například, jestli by vyměnil svá léta a zkušenosti za věk kolem šestnácti let.

   „Dětem jsem vysvětlil, jak funguje chod Magistrátu města Ústí nad Labem, potěšily mne dotazy, které se týkaly stravování na základních školách a zjistil jsem, že děti a pravděpodobně i jejich rodiče mají zkreslené informace. Proto jsem rád, že nyní do škol dáváme letáky s podrobnějšími informacemi a doufám, že tento projekt bude rodiči i dětmi přijat“, řekl po setkání Řeřicha s tím, že podobná setkání jsou mu příjemná už proto, že kdysi na této základní škole sám učil.

   Redaktoři Novinářského kroužku, který při ZŠ Mírová vznikl v lednu letošního roku, sami píší články a dokonce vydávají vlastní časopis. Sledují dění nejen ve škole, ale také ve svém okolí a na zajímavých akcích fotí vlastní materiály.