Obnova vozového parku městské policie bude završena

Obnova vozového parku městské policie bude završena
22.8.2014
Městská police získala díky dobrému hospodaření 1,156 milionu korun na nákup dalších tří služebních automobilů.

„Tímto bude završena obnova vozového parku naší městské policie, kterou jsme zahájili v roce 2010. Vozidla pomohou při rychlém a potřebném zásahu a strážníci budou mít kvalitní přístup do všech lokalit tak, aby byla zajištěna bezpečnost našich občanů,“ uvedl primátor Vít Mandík.

V současné době městská policie provozuje 10 služebních vozidel, z toho 2 vozidla jsou využívána pro silniční dopravu k měření rychlosti a na odtahovou službu. Jedno vozidlo je určeno pro zajištění odchytu zvířat a likvidaci kadavérů. Šest útvarů je vybaveno po 1 vozidle, která jsou využívána zejména pro výjezdy na tísňová volání a zabezpečování další činnosti městské policie. Jedno vícemístné vozidlo, které je až pro 9 osob, bude využíváno pro kontrolní akce například se zaměřením na zahrádkářské a chatové oblasti, drogovou problematiku apod. anebo pro zajištění různých činností při řešení krizových situací jako jsou např. povodně.

Kromě obměny vozového parku pro MP schválilo vedení města 2,7 milionu korun na nákup 52 nových vysílaček pro strážníky, 269 tisíc korun na vybavení strážníků potřebnou výstrojí a také například 200 tisíc korun na nákup motorového člunu.