Obyvatelé ohroženého domu se vystěhovali

Obyvatelé ohroženého domu se vystěhovali
2.11.2012
Ze zdevastovaného domu v ulici Beneše Lounského se vystěhovali obyvatelé. Podle statického posudku je dům vážně narušen a hrozí zřícením.

Lidé se i přes rozhodnutí stavebního úřadu, varování a výzvy městské policie z domu několik týdnů odmítali vystěhovat. Ke změně postoje je přesvědčil krizový tým, který se situací zabývá. O sestavení týmu rozhodl primátor Vít Mandík, jeho koordinátorem se stal pracovník magistrátu Jan Husák.

Stěhování technicky zajistil magistrát, který poskytl nákladní auto, sklad a také kontejner na nepotřebné nebo poškozené věci.

Obyvatelé domu (36, z toho 27 dětí) se měli původně přestěhovat do ubytovny, která ale byla nevyhovující, bylo jim proto zřízeno náhradní ubytování v tělocvičně předlické základní školy. Do ubytovny by se měli přestěhovat počátkem příštího týdne. Úřad práce přislíbil příspěvek na kauci na bydlení, sociální pracovníci rodinám pomohou s vyřizováním a vyplňováním potřebných dokumentů a s kontaktem s majiteli ubytoven a bytových jednotek.

Dále platí rozhodnutí stavebního úřadu, který do domu zakázal vstup a majiteli uložil provést jeho opravu. Práce, které majitel při zajištění domu dosud udělal, jsou neodborné, nedostatečné a stav domu neřeší.