Ocenění za záchranu lidského života

Ocenění za záchranu lidského života
26.6.2014
Primátor města přijal a ocenil zdravotní sestru Blanku Hlaváčkovou a strážníka městské policie Karla Kroužka za záchranu lidského života.

Oba ocenění poskytli za pomoci využití defibrilátoru a ambuvaku první pomoc ženě, která zkolabovala na ulici. Pomoc poskytovali až do příjezdu záchranné služby, která paní přepravila do nemocnice. Druhý z přítomných strážníků se mezitím postaral o dítě zachraňované osoby. Slavnostního ocenění se zúčastnila také zachráněná, která osobně poděkovala svým zachráncům.

„Tento mimořádný čin si zaslouží ocenění a poděkování. Jsem rád, že strážníci městské policie zodpovědně vyhodnotili situaci a začali poskytovat první pomoc. Oceňuji i přístup a chování paní Hlaváčkové, která neváhala a zapojila se aktivně do pomoci osobě v nouzi. Těším mě i fakt, že celá událost má šťastný konec a zachráněná paní zde může být dnes s námi,“ ocenil zachránce primátor Vít Mandík.

Strážník městské policie vrchní inspektor Karel Kroužek obdržel pamětní medaili za záchranu lidského života, Blance Hlaváčkové věnoval primátor města náramkové hodinky s vyrytým poděkováním.

Zakoupení dvou defibrilátorů pro městskou policii se tak ukázalo jako správné. Městští strážníci jsou dále také pravidelně proškolování v kurzu poskytnutí první pomoci, aby uměli včas a účinně zasáhnout.

„Pokud by defibrilátor měl zachránit byť i jeden lidský život, tak jako se tomu stalo v tomto případě, je investice do nákupu toho přístroje správnou volbou, neboť lidský život má nevyčíslitelnou hodnotu,“ uvedl na závěr setkání primátor města.