Postižené děti dostaly televizor

Postižené děti dostaly televizor
21.1.2009
Peníze na jeho nákup poskytl dětem ze svého fondu náměstek primátora Jan Řeřicha.

   „Celkem jsem měl k dispozici 40 tisíc korun. Ty jsem se rozhodl rozdělit mezi dvě Základní školy v Ústí nad Labem. Kromě té ve Vojnovičově ulici, jejíž součástí je škola pro postižené děti – Paprsek, jsem ještě šek ve výši 20 tisíc korun předal Základní škole Stříbrnická“, vysvětlil Řeřicha s tím, že druhá škola za peníze pořídila počítač.

   Paprsek je jediná škola svého druhu v Ústí nad Labem. Speciální pedagogové se tu věnují dětem s různými postiženími od epilepsie až po motorická postižení. Proto je také škola vybavena speciálním nábytkem a samozřejmostí jsou bezbariérové prostory. „Televizi děti využijí nejen k výuce, ale také v odpoledních hodinách, kdy se škola mění v družinu“ dodal Jan Řeřicha.

   V tomto týdnu probíhají na škole zápisy do prvních tříd. „Rozhodl jsem se dětem přivézt malé dárečky, aby na tento výjimečný den nezapomněly. A zavzpomínal jsem také na den, kdy do školy šla poprvé moje dcera. Ve škole ve Vojnovičově ulici čeká na děti krásné prostředí, které ředitelka školy Jana Linhartová stále zlepšuje. V novém školním roce dokonce bude muset otevřít pro velký zájem místo čtyř plánovaných prvních tříd pět. Přeji jí hodně energie do práce, která nikdy nekončí“.

   Druhá část příspěvku putovala do Základní školy „Stříbrnická“, která patří podle počtu žáků a zaměstnanců k největším školám v Ústeckém regionu. „Přesto že jde o velkou školu, která má mladý pedagogický sbor včetně pana ředitele, snaží se tu děti co nejlépe připravit pro další studium. Vládne tu přátelská atmosféra, která děti motivuje k velkým výkonům. Navíc má tato škola kvalitně vybavené počítačové a multimediální učebny. Technika ale rychle stárne, proto jsem se rozhodl věnovat škole 20 tisíc korun na nákup kvalitního počítače“ doplnil náměstek primátora Jan Řeřicha.