Práce na D8 probíhají podle plánu

Práce na D8 probíhají podle plánu
28.8.2009
Přesvědčil se o tom náměstek primátora Jan Řeřicha, který včera absolvoval s odborem dopravy prohlídku v úseku Lovosice – tunel Prackovice.

   „Měl jsem možnost vidět stavbu nové přeložky u Lovosic, která umožní výstavbu Vchynického mostu a přitom nepřivede nákladní dopravu do Ústí nad Labem. To je podle mne velmi dobré řešení, protože naše město trpí řadu let nadměrnou dopravou a to nejen osobní, ale i kamionovou“, řekl po prohlídce náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Šestnáctikilometrový úsek z Lovosic do Řehlovic přes České středohoří navazuje na již fungující dálnici z Prahy do Lovosic a na druhé straně končí na již provozovaném úseku z Řehlovic na státní hranici. Jeho výstavbu provázejí spory s ekologickými sdruženími, které dostavbu velmi důležitého úseku dálnice zpožďují. Slavnostní zahájení stavby proběhlo 6. listopadu 2007.

   „V rámci naší prohlídky jsem měl možnost vidět rozestavěné mosty. Zvláště most přes Opárenské údolí je velmi zajímavý tím, že se staví speciální metodou shora. Dělníci vůbec nevstupují do údolí. Potěšilo mne, že pokračuje také stavba tunelu Prackovice, jehož součástí bude heliport pro záchranáře“, dodal závěrem Řeřicha.