Pravicové strany si připomněly události 17.11.

Pravicové strany si připomněly události 17.11.
21.11.2011
Zástupci ústeckých pravicových politických stran se sešli u sochy Olbrama Zoubka v Městských sadech a vzpomněli na události 17. listopadu. K soše obětem komunismu položili květiny.

Uctili tak památku obětí komunismu a připomněli si nejen události 17. listopadu 1989, ale také 17. listopadu 1939. Za město Ústí nad Labem se vzpomínkové akce zúčastnila náměstkyně primátora Helena Kubcová. Akce se zúčastnil i bývalý ústecký primátor, nynější poslanec Parlamentu ČR Jan Kubata. V rámci setkání zazněla krátká slova představitelů TOP09, ODS a SZSP. Setkání zástupců pravicových politických stran, kterého se v Den boje za svobodu a demokracii zúčastnila rovněž řada zastupitelů města Ústí nad Labem tak bylo nejen příležitostí ke vzpomínání, ale také k zamyšlení nad současným stavem společnosti.

Naše země je již dvaadvacet let svobodná a demokratická. Myslíme, konáme a žijeme svobodně, naše lidská a občanská práva, majetek a soukromí požívají přes všechny nedostatky ochrany demokratických institucí. Je třeba si neustále připomínat, že tyto hodnoty jsou vykoupeny mnoha lidskými osudy a životy,“ komentovala setkání náměstkyně Kubcová.