Prázdninové kontroly restaurací

Prázdninové kontroly restaurací
5.8.2011
Městští strážníci pravidelně kontrolují ústecké restaurace. Zaměřují se na nalévání alkoholu mladistvým.

„Tyto kontroly jsme o prázdninách navýšili hlavně proto, že v areálu letního kina jsme našli děti v tak těžkém podnapilém stavu, že je záchranná služba musela odvézt do nemocnice“, upřesnil náměstek primátora Jan Řeřicha, pověřený vedením MP. „Velmi často nás kontaktují také lidé z centra města a upozorňují na podnapilé děti, i proto naše kontroly budou o prázdninách probíhat téměř denně. Jsem ale rád, že v restauracích podnapilé děti nevídáme, je to určitě zásluhou pravidelných kontrol v restauracích. Na druhou stranu ale podnapilé a dokonce těžce podnapilé děti se stahují právě do areálu letního kina či parků, proto se více zaměříme i na tyto lokality“.

Při posledně zmíněném případu v areálu letního kina šlo o čtyři mladistvé ve věku 15 – 17 let. Všemi případy se začne zabývat sociální odbor Magistrátu města Ústí nad Labem. Pokud by strážníci zjistili nalévání alkoholu mladistvým v restauracích, hrozil by jejich majitelům nejen peněžní trest, ale může jim být odebrána i licence.

„Městská policie se nalévání alkoholu věnuje již dlouhodobě. Dokonce i děti z dětského parlamentu, který spadá pod dům dětí a mládeže, čas od času vyrážejí do restaurací a snaží se alkohol zakoupit. I proto si myslím, že v restauracích a kavárnách si obsluha ověřuje věk svých návštěvníků. Přesto v preventivních kontrolách budeme pokračovat“, uzavřel náměstek primátora Jan Řeřicha.