Primátor chce bankovní garance

Primátor chce bankovní garance
16.3.2009
Společnost INT dnes na jednání s primátorem přislíbila, že předloží důkaz o finanční způsobilosti ke stavbě obchodního centra u Spolchemie.

   Primátor tento příslib velice uvítal. „Firmu jsem o předložení bankovní garance požádal proto, abych měl jistotu, že se akce nezastaví v polovině a ve městě nevznikne další nedokončená stavba, jak se to stalo na ploše pod kinem Hraničář. Byl jsem také ujištěn, že u „chemičky“ nedojde k předčasné demolici domů. Jsem velice rád, že se společnost INT k otevřenému jednání s městem postavila čelem“, říká Kubata.

   Kubata rovněž vyslovil přání, aby vzhled obchodního komplexu respektoval charakter centra města a aby byl přívětivý k okolí. Zástupci investora sdělili, že ke konečné vizualizaci ještě nedospěli a že i tuto otázku budou s městem v budoucnosti projednávat. „Stojíme o přirozenou a lidskou podobu celého objektu. Toto obchodní centrum, stejně jako Forum u šikmého kostela, vrací život zpět do centra. Supermarkety a hypermarkety nás totiž v posledních patnácti letech motivovaly k tomu, abychom střed města spíše opouštěli,“ dodává Kubata.

   Primátor města byl dnes rovněž informován o stavu přípravy zmíněné investice. Před její realizací se s parametry stavby seznámí zastupitelé i veřejnost.