Primátor Kubata se veřejnosti omluvil

Primátor Kubata se veřejnosti omluvil
22.1.2008
Vážení přátelé, dovolte mi, abych se ústecké veřejnosti ještě jednou upřímně omluvil za své chování v průběhu hokejového utkání Ústí nad Labem s Vítkovicemi.

    Uvědomuji si, že Ústečané očekávají od svého primátora za všech okolností důstojné vystupování hodné významu této funkce. Mnohé z nich jsem jistě velmi zklamal. Při hokejovém zápase ve mně převládly emoce velkého fanouška HC Slovan, a to tak silně, že jsem na chvíli na svou funkci zapomněl. Své jednání považuji za lidské selhání a ujišťuji veřejnost, že se nebude opakovat.

   Děkuji všem, kteří mě v minulých dnech svými ohlasy podrželi s převládajícím míněním, že politik je také jen člověk. Ještě více si však vážím kritických hlasů na mou adresu zdůrazňujících nezbytnost kultivovaného projevu.

   Veřejnost si v minulých letech jistě všimla toho, že nejsem typem politika, jenž preferuje protokolární vzorce chování i v neformálních situacích. Takovým lidem se říká „suchar“. Nikdy jsem se nebál otevřít se, projevit širokou škálu svých emocí. Uznávám však, že tady jsem to opravdu přehnal.

   Své omluvné dopisy jsem dnes odeslal předsedovi i členům Asociace profesionálních klubů ledního hokeje i předsedovi komise rozhodčích.

 

   Jan Kubata