Primátor Mandík jednal se senátorem Doubravou o Vaňově

Primátor Mandík jednal se senátorem Doubravou o Vaňově
25.7.2012
O situaci ve Vaňově, který trpí dopravní zátěží, jednal primátor Ústí nad Labem Vít Mandík se senátorem Jaroslavem Doubravou.

Primátor Mandík senátora Doubravu pozval, aby ho informoval o situaci ve čtvrti: „Informoval jsem pana senátora o situaci ve Vaňově a o opatřeních, která jsme již udělali. Jednali jsme o možnostech řešení a on slíbil svou pomoc, zúčastní se například dalších jednání k problematice dopravy ve Vaňově. Zvu na ně zástupce Vaňova, ale také městské i státní policie, odboru dopravy a dalších institucí,“ uvedl primátor Mandík.

Senátor Doubrava ocenil přístup vedení města: „Jsem příjemně překvapen. Udělali jste hodně. Jsem v pravidelném kontaktu s obyvateli Vaňova, chápu jejich rozhořčení, ale některé jejich požadavky jsou opravdu nad rámec současných možností města. V té souvislosti je třeba připomenout, že mnohem větší podíl na řešení problémů ve Vaňově a kompenzaci potíží jeho obyvatel by měl nést stát například prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic. Jedním z úkolů by mělo být vybudování chodníku z Vaňova do města, nebo oprava souběžné Čajkovského ulice,“ doporučil senátor Doubrava.

Jak dodal, je iniciátorem výjezdního zasedání senátního podvýboru pro dopravu, který se bude také zabývat problémy Vaňova.