Primátor ocenil strážníky

Primátor ocenil strážníky
9.12.2008
Tři medaile za statečnost a jednu za záchranu života předal včera večer v Severočeském divadle opery a baletu primátor města Jan Kubata.

   Oceněni byli strážníci městské policie Dušan Švanda, Radek Bartoň, Štefan Deák a Petr Lüftner.

   Petr Lüftner letos v dubnu s nasazením vlastního života zachránil topícího se muže v řece Labi. Dušan Švanda a Štefan Deák v ulici Za válcovnou evakuovali obyvatele domu přilehlého ke garáži, kde hořelo auto a hrozil výbuch autogenní soupravy. Oba se potom museli podrobit lékařskému ošetření. Radek Bartoň likvidoval požár rodinného domu v ulici Práce až do příjezdu hasičů. I on se musel podrobit lékařskému ošetření.

   Ocenění strážníků za mimořádné činy a poděkování sboru za jeho práci se bude podle Kubaty v divadle konat každý rok. „Mrzí mě, že někteří obyvatelé města nejsou o vaší užitečnosti přesvědčeni, i když v reálné praxi se o městskou policii vždy opřou, když jsou v tísni. Pověst a image městské policie je horší, než je práce, služební nasazení a obětavost strážníků. Zdá se, že dobrý výkon služby zkrátka nestačí. Budeme se muset zaměřit na budování vztahů s veřejností“, řekl primátor mimo jiné strážníkům.