Primátor odhalil desku

Primátor odhalil desku
6.4.2009
Slavnostního odhalení se dočkala pamětní deska Heinricha Lumpeho, zakladatele ústecké zoologické zahrady.

   „Není lepší příležitost k odhalení desky než právě den, kdy v zoo začíná letní sezóna a zahrada začíná další stovku let své existence“, řekl primátor Jan Kubata a dodal „zároveň jsem rád, že se podařilo představit nové venkovní výběhy pro levharty a tygry u pavilonu šelem“.

   Společně s primátorem se slavnostního odhalení desky zúčastnila i jeho náměstkyně Zuzana Kailová. „Líbí se mi, že se pavilon exotaria proměnil ve výstavní síň. Nyní v těchto prostorách vystavuje ústecký fotograf Petr Prášek. Ráda navštěvuji také pavilon slonů, kde je možno slonice sledovat z několikametrové vzdálenosti pouze přes suchý příkop“, řekla Kailová.

   Ústeckou zoologickou zahradu založil v roce 1908 už zmíněný podnikatel a obchodník Heinrich Lumpe. Původně sloužila jako ptačí rezervace známá jako Lumpepark. Většího rozšíření se zoo dočkala až v sedmdesátých letech, kdy se začaly stavět nové pavilony, které byly přístupné i návštěvníkům, od kterých byla zvířata oddělena ne klasickými mřížemi, ale modernějším sklem. To je pavilon šelem a pavilon exotária, kde byly umístěny vzácné druhy zvířat. V horní části ZOO byly vybudovány velké výběhy pro nosorožce, žirafy, slony, zebry a antilopy.